yerba mate zestaw startowy Zobacz większe

Yerba Mate zestaw startowy Komplet.

Nowy produkt

YERBA MATE ZESTAW NA START

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

zł 59.00 brutto

Więcej informacji

Oferujemy Państwu najwyższej jakości towar. Nasze produkty są pierwszej jakości i zawsze z odpowiednio długim terminem ważności. Zdjęcia są autentyczne, przedstawiają produkt jaki Państwo otrzymają.

NAZWA:

YERBA MATE ZESTAW NA START

SKŁAD:

Idealny zestaw, aby rozpocząć swoją przygodę z yerba mate.

Paragwajska yerba mate El PAJARO MAS to mocna, tradycyjna elaboarada. Ta, paczka jest pełna życiodajnej siły, która poprawi Twoją koncentrację. To propozycja dla osób ceniących sobie klasyczny smak i tenże sposób przygotowywania naparu z suszu yerba mate. Zbierana jest na czystych, nieskażonych cywilizacją plantacjach w departamencie ITAPUA w sąsiedztwie rezerwatu Reserva Nacional - Parque San Rafael, który jest pozostałością Atlantyckiego Lasu Deszczowego, tak niezmiernie ważnego dla całego ziemskiego ekosystemu. El Pajaro nie jest w żaden sposób modyfikowana.

Kraj pochodzenia: Paragwaj
Zawartość: listki i gałązki
Smak i aromat: lekko tytoniowy, średnia goryczka
Skład: tradycyjna yerba mate 100%

WAGA:

400g.

MATERO CERAMICZNE

Bardzo poręczne matero ceramiczne szkliwione zewnątrz na czarno, a w środku pokryte szkliwem białym. Wysokość 10 cm. Pojemność około 350 ml. Idealnie pasuje do dłoni i długo utrzymuje ciepło naparu z yerba mate. Stabilne. Pasuje do wszystkich bombill.

BOMBILLA NIERDZEWNA
Lekko profilowana, długa na 19 cm, nierdzewna bombilla z szerokim sitkiem (typu "łyżeczkowego").

Właściwości mate:

 • Hamuje apetyt, a dokładniej łagodzi łaknienie, blokując odpowiednie receptory w mózgu. Indianie potrafili obejść się bez jedzenia przez wiele dni, pijąc i żując tylko mate...

 • Zawiera wiele witamin: A, C, E, B1,B2, karoten, ryboflawinę, kwas nikotynowy, pantotenian wapnia, magnez, żelazo, potas, sód, krzem, fosforany, kwas chlorowodorowy, chlorofil, cholinę inozytol i witaminę H. Naukowcy stwierdzili, że mate zawiera wszystkie niezbędne do podtrzymania życia witaminy.

 • Zawiera mateinę, która działa pobudzająco, tak jak kofeina i tanina, lecz nie powoduje wzrostu ciśnienia i bezsenności.

 • Napar mate znakomicie działa na organizm człowieka. Poprawia koncentrację, wyostrza zmysły, zwiększa odporność na stres i polepsza nastrój.

 • Uznawana jest za środek przeciwreumatyczny.

 • Jest moczopędna, dzięki czemu usuwa toksyny z organizmu.

 • Wspomaga przemianę materii i wydalanie. Prowadzi do spalania większej ilości kalorii.

 • Zawiera ksantynę, która rozluźnia mięśnie i rozszerza oskrzela, dzięki czemu wspomaga leczenie astmy.

 • Stymuluje centralny układ nerwowy, nie powodując uzależnienia.

 • Obniża ciśnienie krwi.

 • Nie ma negatywnego wpływu na sen.

 • Nie jest jednak wskazana dla ludzi z chorobą wrzodową.

Parzenia w kalebase: napełnić 1/3 kalebase liśćmi mate, przewróć do góry nogami i parę razy potrząsnąć. Ma to na celu odpowiednie ułożenie liści. Kalebase należy trzymać pod kątem, by fusy mogły zgromadzić się na dole na ukos. Następnie dodać letniej wody o temperaturze 75 stopni Celsjusza (około 8 minut od momentu zagotowania się wody), tak aby zalała dno. Pozwolić, aby fusy nasiąkły, a potem włożyć głęboko metalową słomkę zwaną bombillą, wessać pierwsze gorzkie fusy i wypluć je. Następnie napełnić kalebase wodą do pełna, zaczekać około 5 minut i pić! Krótszy czas parzenia powoduje, że mate jest mocniejsza i bardziej pobudzająca oraz ma lżejszy smak. Napar można uzupełniać parokrotnie. Pierwsze parzenie jest najmniej smaczne, dlatego pije je przeważnie gospodarz, gdyż nie wypada podawać go gościom.
Mate można zalać również zimną, wręcz lodowatą wodą, ale dopiero za drugim razem. Polecamy na ciepłe dni!
Według zwyczaju Gaucho kalebase jest przekazywana gościom i za każdym razem zalewana wodą do pełna (jeden napar dla jednej osoby). Bombilla nie może być używana do mieszania. Oprócz tradycyjnego zaparzenia w kalebase można zaparzać mate kilkakrotnie w sposób europejski, kubek z zaparzaczem.
Produkt przechowywać w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu, szczelnie zapakowane.

Jeśli mają państwo jeszcze jakieś pytania chętnie służę pomocą oraz zapraszam na mój blog poświęcony herbacie, kawie oraz przyprawom.

Produkt przechowywać w szczelnym opakowaniu w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu.

www.galeriaherbaty.blogspot.com

Dziękuje serdecznie za odwiedziny oraz zapraszam ponownie.

Rosienke Marcin

Galeria Herbaty

30 innych produktów w tej samej kategorii: