Herbata zielona BOŻONARODZENIOWA aromat świąt. Zobacz większe

Herbata SZAMPAŃSKA TRUFLA

Nowy produkt

Herbata SZAMPAŃSKA TRUFLA

Więcej szczegółów

40 Przedmioty

zł 11.90 brutto

Więcej informacji

Oferujemy Państwu najwyższej jakości towar. Nasze produkty są pierwszej jakości i zawsze z odpowiednio długim terminem ważności. Zdjęcia są autentyczne, przedstawiają produkt jaki Państwo otrzymają.

NAZWA:

SZAMPAŃSKA TRUFLA

SKŁAD:

Najwyższej jakości, aromatyczny, duży liść herbaty białej z dodatkiem aloesu, ziarna kakaowca, migdałów, kwiatu nagietka, aromat.

AROMAT:

Aromatyczna herbata biała z nutą adwokata z truflami.

WAGA:

50g.

Można śmiało powiedzieć, że herbaty białe są najzdrowszymi herbatami na świecie. Są one bardzo rzadkie i wymagają dużej staranności, jeżeli chodzi o zbiór. Ten rodzaj herbaty pochodzi głównie z Chin. Na plantacjach zbieraczki pracują w rękawiczkach i przestrzegają specjalnej diety, która wyklucza ostre potrawy, aby zapach potu nie wpłynął na pogorszenie jakości naparu. 
Zbiór herbaty białej odbywa się raz do roku na wiosnę. Zbiera się tylko nierozwinięte pączki i dwa srebrzyste listki z wierzchołków krzaków i z wielką starannością poddaje się je tylko dwóm procesom: więdnięciu oraz suszeniu. Nie poddaje się ich procesowi fermentacji. Smak herbaty białej przypomina smak zielonej, ale jest bardziej delikatny i aromatyczny. Napar ma jasno-słomkowy kolor. Liście herbaty, choć wyglądają na duże, sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych. Pokryte są lekkim puszkiem o srebrnym lub szaro-zielonym kolorze. Wymienię kilka właściwości i herbaty białej
.

  • Nazywana jest źródłem młodości dlatego, że opóźnia procesy starzenia dzięki dużej zawartości polifenoli (47%). Jedna filiżanka zawiera ich tyle, co 12 szklanek soku pomarańczowego!!!
  • Wiąże wolne rodniki, które powodują zmarszczki (dostępne są nawet kosmetyki produkowane na bazie białej herbaty). 
  • Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. 
  • Posiada trzy razy silniejsze niż zielona herbata właściwości antyoksydacyjne i anty mutagenne, dzięki czemu zapobiega nowotworom. Polecana głównie dla osób z genetycznym obciążeniem tego rodzaju chorobami. 
  • Poprawia krążenie krwi. 
  • Obniża poziom złego cholesterolu i ogranicza ryzyko zawału serca. 
  • Zawiera śladowe ilości witamin, głównie witaminy C i zatrzymuje ją w organizmie. 
  • Dzięki wysokiej zawartości fluoru chroni zęby przed próchnicą. 
  • Dzięki zawartości teiny pobudza organizm i wzmaga koncentrację. 
  • Redukuje napięcie i stres. 

Herbatę białą parzymy podobnie jak zieloną. Zalewamy ją przefiltrowaną lub miękką wodą zagotowaną i schłodzoną do temperatury 70 stopni Celsjusza (2-4 minut od zagotowania się wody). Parzymy ją 2-6 minut, w zależności jakie napar chcemy otrzymać. Pierwsze parzenie posiada najmniej dobroczynnych właściwości. Drugie zaparzenie tych samych liści herbacianych jest najbardziej wartościowe. Czynność możemy powtórzyć nawet 4 razy.

Jeśli mają państwo jeszcze jakieś pytania chętnie służę pomocą oraz zapraszam na mój blog poświęcony herbacie, kawie oraz przyprawom.

Produkt przechowywać w szczelnym opakowaniu w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu.

www.galeriaherbaty.blogspot.com

Dziękuje serdecznie za odwiedziny oraz zapraszam ponownie.

Rosienke Marcin

Galeria Herbaty

30 innych produktów w tej samej kategorii: