CZOSNEK NIEDŻWIEDZI mielony. Zobacz większe

HARISA kuchnia tunezyjska, świeża, naturalna

Nowy produkt

58 Przedmioty

zł 1.99 brutto

Więcej informacji

Witam serdecznie w mojej herbaciarni Galeria Herbaty.

Oferujemy Państwu najwyższej jakości towar. Nasze produkty są pierwszej jakości i zawsze z odpowiednio długim terminem ważności. Zdjęcia są autentyczne, przedstawiają produkt jaki Państwo otrzymają.

NAZWA: HARISA.

Harissa – ostra, używana w Tunezji  i Libii  pasta wytwarzana z papryki chilli  i czosnku , często też z  kolendra , kminkiem zwyczajnym i kuminem rzymskim) oraz/lub dodatkiem oliwy. Może także zawierać pomidory . Tradycyjny dodatek potraw kuchni tunezyjskiej i innych krajów Maghrebu . Harissa sprzedawana jest przeważnie w tubkach i puszkach. Używana jest głównie jako dodatek do kuskusu, makaronów, kanapek i zup.

Ciekawostką jest fakt, że ostrość harissy maleje wraz z ilością oliwy, której się do niej doda. Arabowie w ten sposób regulują ostrość przyrządzanych przez siebie potraw. Ma to związek z faktem, że odpowiadająca za ostrość papryczek chilli kapsaicyna    jest rozpuszczalna w tłuszczach (i alkoholu).

Harissa jest również tradycyjnym daniem Armenii.

SKŁAD: Kolendra, papryka, kmin rzymski, chili, sól, czosnek. Wszystko naturalne, świeże

bez glutaminianów oraz innej chemii.

ZASTOSOWANIE: Doskonały dodatek do wszelkich mięs z grilla i pieczonych, a także do dań orientalnych, sosów, makaronu, kanapek, zup, kuskus, ryżu oraz dipów.

WAGA: 50g.

Przyprawy zostaną zapakowane w dniu wysyłki w mocne woreczki strunowe, które gwarantują dotarcie przyprawy z pełnią aromatu i świeżości. Oraz zapewniają wielokrotne otwieranie i zamykanie woreczka z przyprawą.

Na woreczku będzie etykieta z informacją o składzie, wadze, z nazwą przyprawy oraz datą ważności.

Produkt przechowywać w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu, szczelnie zapakowane.

Jeśli mają państwo jeszcze jakieś pytania chętnie służę pomocą oraz zapraszam na mój blog poświęcony herbacie, kawie oraz przyprawom.

www.galeriaherbaty.blogspot.com

Dziękuje serdecznie za odwiedziny oraz zapraszam ponownie.

Rosienke Marcin

Galeria Herbaty

30 innych produktów w tej samej kategorii: